Kuracje sterydowe wymagają zarówno ostrożności jak i solidnych odblokowani. Zażywając sterydy powinniśmy nie tylko kierować się rozsądkiem, ale również zadbać o to, aby cykle sterydowe były w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Musimy przede wszystkim zdrowo  się odżywiać i nie zapominać o witaminach i minerałach, które są ważnymi składnikami uzupełniającymi.  Na czym polega bezpieczny cykl sterydowy?

Dlaczego tak istotne są bezpieczne cykle sterydowe i jak dbać o swoje zdrowie podczas zażywania sterydów?

Coraz częściej sportowcy zapominają się w dawkowaniu sterydów, które dla naszej wątroby są bardzo szkodliwe w nadmiarze mogą nam zagrozić. Mogą nawet doprowadzić do marskości wątroby, co jest procesem nieodwracalnym i przede wszystkim wiążącym się z wieloma poważnymi konsekwencjami. Jeśli nie chcemy zmagać się z taką sytuacją, pamiętajmy o zasadach bezpiecznego cyklu. Przede wszystkim jest to umiejętne zażywanie sterydów zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, stosowanie się do zaleceń w instrukcji, fazy mające na celu odblokowanie, odpowiednia dieta, a także brak innych używek, aby nie zrujnować efektów kuracji. Pamiętajmy o tym, aby przy przyjmowaniu sterydów do organizmu zadbać o suplementy, które mają również na celu osłonienie wątroby. Nie bez powodu na opakowaniach sterydów jest opis ich  działania, a także instrukcja dotycząca przygotowywania porcji i informująca kulturystę o licznych przeciwskazaniach. Gdyby podczas kuracji wystąpiły efekty niepożądane zaleca się natychmiast przerwać taki cykl. Kluczem do sukcesu jest właściwe przygotowanie dawki sterydów, tak aby nie zaszkodziła naszemu organizmowi, ale pozwoliła osiągnąć cele związane z ćwiczeniami.  Jednak pamiętajmy, że to nie koniec. Najważniejsza jest dieta, która musi być bogata w wiele wartościowych składników jak witaminy czy minerały. Głównie spożywając sterydy chcemy zwiększyć swoją masę mięśniową i uzyskać też lepszą rzeźbę własnego ciała. Pamiętajmy także o tym, że w dalszym ciągu są to hormony, dlatego należy dawkować je ostrożnie i nie przesadzać. Nie powinniśmy również trenować ponad swoje siły, bo często możemy otrzymać skutek odwrotny do zamierzonego. Jeśli wolimy więc uniknąć problemów z układem nerwowym, układem krwionośnym i pokarmowym musimy wiedzieć, że przyjmowanie sterydów wiąże się z pewnym ryzykiem i konsekwencjami, których musimy być świadomi.

O czym musisz pamiętać?

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę ze spożywaniem sterydów musimy być ostrożni i przede wszystkim wybrać dla siebie odpowiednie środki. Nie jest to łatwe, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo preparatów, które z pozoru mogą nam się wydawać odpowiednie, a potem okażę się, że wcale takie nie są. Unikajmy tych, które są przeznaczone dla doświadczonych sportowców. Szczególnie jeśli nam brakuje doświadczenia w sferze zażywania sterydów. Uważniej czytajmy skład sterydów, a w przypadku wątpliwości natychmiast je skonsultujmy. W przeciwnym razie możemy mieć problemy zdrowotne a także poważne zaburzenia hormonalne. Wątroba w trakcie cyklu wymaga naszej szczególnej opieki, dlatego warto zdecydować się na przyjmowanie leków o charakterze osłonowym. Możemy skorzystać ze spożywania fosfolipidów takich jak Essentials forte lub Esseliv. Tutaj również wiele osób boryka się z problemem jakie preparaty osłonowe wybrać i które z nich są najodpowiedniejsze względem wybranych sterydów. Pamiętajmy właśnie o tym, aby wybrać produkty w zależności od przyjmowanych sterydów i szczególną uwagę zwrócić na jego  cechy charakterystyczne. Ciekawostką jest także to, aby przyjmować zioła i substancje mające podobny charakter, ponieważ jest to bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie organizmu w trakcie przyjmowania sterydów. Ma to również wpływ na nasze zachowanie i takie kuracje ziołowe pomagają się odprężyć na przykład po intensywnym treningu. W takich sytuacjach musimy zachować przede wszystkim ostrożność i stale mieć świadomość tego, że sterydy nieodpowiednio przyjmowane mogą zniszczyć nasz organizm.

Wskazówki dla kulturystów

Na układ nerwowy najlepiej działa picie dużej ilości wody i zielonej herbaty i naparu z melisy. Natomiast w przypadku nerek najlepiej sprawdzi się zażywanie magnezu, potasu, żurawiny,  witaminy C oraz produkty, które dużo jej zawierają takie jak czosnek, kapusta kwaszona, pomidory, ogórki. Aby wyrównać poziom cholesterolu należy zażywać tłuszcze omega 3, orzechy włoskie, a także orzechy laskowe, tłuszcze zwierzęce. Pamiętajmy więc o przerwach w cyklu sterydowym, a na pewno uda nam się osiągnąć efekty bez skutków ubocznych. Wszystko jednak jest uzależnione od naszego doświadczenia w takich kuracjach sterydowych. Jeśli jesteśmy początkującymi sportowcami pamiętajmy o tym, aby mieć na uwadze własne zdrowie i nie podejmować pochopnych decyzji. Tylko w ten sposób możemy zapobiec wystąpieniu działań niepożądanych. Dlatego, jeśli zależy nam na zdrowiu musimy wiedzieć jak zażywać sterydy i które wybrać. Podobnie w przypadku substancji wspomagających kurację.

Zostaw komentarz

Powrót do góry