Decydując się na przyjmowanie sterydów musimy pamiętać o odpowiedniej suplementacji. To naprawdę bardzo ważne, szczególnie jeśli w krótkim czasie chcemy osiągnąć zadowalające efekty i jednocześni uniknąć wielu innych konsekwencji. Jednak dla osób początkujących to zadanie jest bardzo trudne i spędza im sen z powiek. Jaka suplementacja jest najlepsza dla osób, które dopiero zaczynają przyjmować sterydy? Sprawdź to i dowiedz się czy to również rozwiązanie dla Ciebie.

Kilka słów o suplementacji

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, ze każdy ma indywidualny organizm i w przypadku każdego sportowca suplementy przeznaczone do danego cyklu sterydowego będą zupełnie inne. Jednak musimy zapamiętać, aby wybierać je ostrożnie i tylko wtedy, gdy są nam naprawdę potrzebne. W diecie kulturystów niezwykle ważne jest przyjmowanie witamin, a także robienie przerw pomiędzy poszczególnymi kuracjami. Pamiętajmy jednak o tym, aby w ich zażywaniu kierować się rozsądkiem i ostrożnością. Spożywane w nadmiarze również przyczyniają się do powstania chorób anabolicznych i zaburzeń zdrowotnych. Natomiast sterydy połączone z alkoholem czy narkotykami mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu, a nawet śmierci. Taka przestroga powinna być wyznacznikiem naszych działań. Ponadto suplementacja jest bardzo ważna, ponieważ pozwala utrzymać organizm na odpowiednim poziomie i jednocześnie pomaga osiągnąć zamierzone efekty. Nie mniej jednak musimy tez mieć na uwadze, aby wiedzieć, że takie dodatki kosztują, więc przeanalizujmy swój budżet i dostosujmy do niego nasze zakupy.

Jakie suplementy diety wybrać?

Często też naszym największym problemem jest to, że nie wiemy po jakie suplementy sięgnąć. Bardzo ważnym składnikiem, którego nie może zabraknąć jest białko i węglowodany. W trakcie cyklu sterydowego sportowiec ma bardzo duże zapotrzebowanie na te składniki, dlatego nie może ich zabraknąć w codziennej diecie. Natomiast w fazie odblokowania po cyklu sterydowym można zdecydować się na spożywanie kreatyny, tauryny i wielu innych składników, które są dopasowane do naszego trybu życia i treningów. Jeśli czegoś nie wiemy warto zapytać w laboratoriach produkujących sterydy lub sklepach, które specjalizują się w ich sprzedaży. W diecie są również bardzo ważne przeciwutleniacze, mikroelementy oraz witaminy, dlatego nie powinniśmy o nich zapominać, jeżeli chcemy osiągnąć upragnione efekty, dlatego wybieramy właśnie takie produkty. Istnieje przekonanie, że podczas diety sprawdza się również  stosowanie likopenu, zielonej herbaty, tranu oraz beta karotenu. Te składniki pozwalają nam na zachowanie dobrej kondycji i wzmacniają organizm. Jednak bardzo ważne jest zachowanie ciągłości treningów i jednocześnie pamiętanie o tym, aby nie ćwiczyć ponad swoje siły. W przeciwnym razie musimy sobie uświadomić, że naprawdę  wiele ryzykujemy.

Zostaw komentarz

Powrót do góry