Boldenon undecylenian zwany również EQ to steryd weterynaryjny opracowany przez firmę CIBA. Na ogół Boldenon rozpuszczony jest zawiesinie z oleju. Nie ma wersji boldenonu undecylenian zatwierdzonej do stosowania u ludzi. Wszystkie wersje dostępne na rynku pochodzą albo z zatwierdzonych laboratoriów weterynaryjnych lub są wykonane w laboratoriach podziemnych. Boldenon, nawet jeśli pierwotnie został wyprodukowany z myślą o zwierzętach, kiedy jest stosowany przez ludzi staje się bardzo silnym sterydem.

Kiedy patrzy się na wzór Boldenonu to widać, że w zasadzie to ten sam hormon, który znajduje się w Metanabolu. Jest jednak między nimi różnica. Metanabol to hormon 17AA do stosowania doustnego, jego okres półtrwania wynosi jedynie ok. 8 godzin. W Boldenonie brakuje grupy 17AA, ale zamiast tego ma dołączony bardzo długi łańcuch estru undecylenian. To sprawia, że łańcuch kwasu Boldenon jest bardzo dobrze rozpuszczalny w oleju.Enzymy wątrobowe ostatecznie odcinają łańcuch estru od hormonu Boldenonu, tak że może wchodzić w interakcję z receptorami androgenów w komórkach mięśniowych. Boldenon ma bardzo długi okres półtrwania, nawet do 14 dni. Ponadto, może on pozostawać w ciele przez wiele miesięcy lub nawet lat.

Boldenon jest stosowany przez sportowców i kulturystów aby zwiększyć wytrzymałość, masę mięśniową i produkcję krwinek czerwonych w organizmie. Jest najbardziej znany za może nieco powolny, ale za to stały zysk w postaci dobrej jakości masy mięśniowej. Boldenon może być stosowany w dawkach od 200 mg do 600 mg na tydzień przez okres do 12 tygodni. W ostatnich latach Boldenon stał się ulubionym sterydem wśród ciężarowców i jest uważany przez trenerów jako idealny zamiennik Decanabolu. Jest tak przede wszystkim dlatego, że przynosi zysk w postaci dobrej jakości masy mięśniowej i siły mięśni bez nieprzyjemnych skutków ubocznych, które daje Deca. Ponadto Boldenon ma korzystny wpływ na krążenie krwi w organizmie, pozwalając na maksymalne dotarcie krwi do mięśni podczas intensywnych treningów.
Boldenon jest bardzo wszechstronny, także może być stosowany zarówno w cyklu budowania masy jak i cięcia. Podczas fazy cięcia dobrze sprawdza się w połączeniu z Trenbolonem i Winstrolem. Podczas budowania masy z Metanabolem i Testosteronem Cypionatem i Enathatem. Przy obu cyklach niezbędne są inhibitory aromatazy lub Armidex.
W zastosowaniu medycznym Boldenon może wspierać erytropoetyny (EPO), czyli czynnik wzrostu, który z kolei stymuluje wzrost szpiku kostnego, który powoduje zwiększone wytwarzanie czerwonych ciałek krwi. Więcej czerwonych krwinek oznacza więcej hemoglobiny i większą zdolność przenoszenia tlenu. Boldenon może powodować zmianu w poziomie elektrolitów ze względu na jego silne właściwości mineralokortykoidów.

Dla mężczyzn optymalna dawka do od 400 do 600 mg na tydzień, dla kobiet 25 do 50 mg na tydzień, ale tu trzeba być bardzo ostrożnym ponieważ mogą wystąpić efekty niepożądane. W takim wypadku trzeba zmniejszyć dawki lub nawet przerwać przyjmowanie.
Tym sposobem doszliśmy do efektów ubocznych. Boldenon ma dość łagodne skutki uboczne, ale jak przy każdym sterydzie i tu one występują. Są to min.: trądzik, tłusta skóra, nadmierny porost włosów na ciele, pogłębienie głosu lub chrypka, a u osób predysponowanych wypadanie włosów.

Największym problemem występującym przy Boldenonie jest trądzik na klatce piersiowej, plecach i okolicach barków. Dlatego, jeżeli masz predyspozycje do trądziku, niezbędne będzie codzienne używanie preparatów (mydła) antybakteryjnych.
Innym skutkiem ubocznym może być zwiększenie apetytu. Wiele osób używających Boldenon zgłaszało stały głód i pragnienie, co trzeba rozważyć przy stosowaniu go w fazie cięcia.

Zostaw komentarz

Powrót do góry