We współczesnym świecie wzrasta popularność na spożywanie sterydów, które nie tylko umożliwiają odniesienie wielu zwycięstw na platformie sportowej, ale również są dość ryzykownymi i niebezpiecznymi substancjami. Co warto wiedzieć o poszczególnych cyklach sterydowych?

Cykle sterydowe – przydatne informacje

Decydując się na tak odważny krok, jakim jest zażywanie sterydów musimy najpierw się do tego solidnie przygotować. Najpierw przeanalizujmy rodzaje sterydów, jakie mamy dostępne na rynku. Dopiero po takiej analizie musimy wybrać substancje, które odpowiadają naszym potrzebom. Pamiętajmy o tym, że każdy z nas ma indywidualny organizm i każda kuracja wymaga ostrożności, a także związana jest z ryzykiem. Jeśli brakuje nam doświadczenia lub po prostu nie mamy pojęcia jak powinna przebiegać suplementacja kuracji sterydowej wstrzymajmy się z ich stosowaniem. W każdej kuracji sterydowej musi wystąpić tak zwana baza. Do tego celu większość sportowców najczęściej stosuje metanabol. Gdy zdecydujemy się na jego stosowanie najczęściej możemy spodziewać się naprawdę solidnych efektów. Pierwszym z nich i najczęstszym jest uzyskanie trzech kilogramów masy. Coraz częściej jednak większość sportowców zmaga się z wieloma dylematami przed rozpoczęciem kuracji sterydowej. Przede wszystkim sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym właściwie powinni się kierować przy wyborze środka wspomagającego kurację.

Charakterystyka środków przydatnych w kuracji sterydowej

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że metanabol jest dość tani, pozwala na osiągnięcie szybkich efektów, a także jest bardzo bezpieczny  popularny. Na rynku dostępny pod postacią tabletek. To także alternatywa dla tych, którzy nie lubią sterydów iniekcyjnych. Natomiast propionat testosteronu jest już mniej popularnym środkiem, który dostępny jest właśnie w formie zastrzyków. Jego atutem jest to, że jest o wiele bardziej bezpieczny od metanabolu. Ponadto jego działanie jest niezwykle krótkie, ponieważ obejmuje jedynie dwa dni. Ma to swoje plusy i minusy. Wtedy możemy szybko przerwać cykl jeśli wystąpią jakieś skutki uboczne. Jednak gdy podejmiemy decyzję o stosowaniu tej substancji musimy dokonywać zastrzyków co dwa dni i jednocześnie wzrasta ryzyko wystąpienia wielu nieprzyjemnych infekcji. Do tego produktu jest bardzo podobny Enantan testosteronu, jednak różnica polega na czasie jego działania. Stosując go efekty utrzymują się przez pięć dni. Zadbaj też o właściwy jadłospis i regularne ćwiczenia. W trakcie kuracji wzrasta zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki. Szacunkowe proporcje wynoszą 300 gram białka, 100 gram tłuszczów i 600 gram węglowodanów. Pamiętaj także, aby w każdym cyklu stosować odpowiednie suplementy. Każdy sportowiec musi w kuracji stosować białko. Ponad czas treningu wskazane jest spożywanie suplementu gainer, który należy stosować po treningu siłowym. Vitargo to substancja mile widziana w trakcie treningu, która umożliwia szybkie odzyskanie sił, dzięki możliwości skróconej regeneracji. Po zakończonym cyklu w fazie odblokowania należy stosować kreatynę.

Zostaw komentarz

Powrót do góry