Cykl sterydowy: We współczesnym świecie wzrasta popularność na spożywanie sterydów, które nie tylko umożliwiają odniesienie wielu zwycięstw na platformie sportowej, ale również są dość ryzykownymi i niebezpiecznymi substancjami. Co warto wiedzieć o poszczególnych cyklach sterydowych?

Cykl sterydowy – przydatne informacje

Decydując się na tak odważny krok, jakim jest zażywanie sterydów musimy najpierw się do tego solidnie przygotować. Najpierw przeanalizujmy rodzaje sterydów, jakie mamy dostępne na rynku. Dopiero po takiej analizie musimy wybrać substancje, które odpowiadają naszym potrzebom. Pamiętajmy o tym, że każdy z nas ma indywidualny organizm i każda kuracja wymaga ostrożności, a także związana jest z ryzykiem. Jeśli brakuje nam doświadczenia lub po prostu nie mamy pojęcia jak powinna przebiegać suplementacja kuracji sterydowej wstrzymajmy się z ich stosowaniem. W każdej kuracji sterydowej musi wystąpić tak zwana baza. Do tego celu większość sportowców najczęściej stosuje metanabol. Gdy zdecydujemy się na jego stosowanie najczęściej możemy spodziewać się naprawdę solidnych efektów. Pierwszym z nich i najczęstszym jest uzyskanie trzech kilogramów masy. Coraz częściej jednak większość sportowców zmaga się z wieloma dylematami przed rozpoczęciem kuracji sterydowej. Przede wszystkim sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym właściwie powinni się kierować przy wyborze środka wspomagającego kurację.

Charakterystyka środków przydatnych w kuracji sterydowej

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że metanabol jest dość tani, pozwala na osiągnięcie szybkich efektów, a także jest bardzo bezpieczny  popularny. Na rynku dostępny pod postacią tabletek. To także alternatywa dla tych, którzy nie lubią sterydów iniekcyjnych. Natomiast propionat testosteronu jest już mniej popularnym środkiem, który dostępny jest właśnie w formie zastrzyków. Jego atutem jest to, że jest o wiele bardziej bezpieczny od metanabolu. Ponadto jego działanie jest niezwykle krótkie, ponieważ obejmuje jedynie dwa dni. Ma to swoje plusy i minusy.

Wtedy możemy szybko przerwać cykl jeśli wystąpią jakieś skutki uboczne. Jednak gdy podejmiemy decyzję o stosowaniu tej substancji musimy dokonywać zastrzyków co dwa dni i jednocześnie wzrasta ryzyko wystąpienia wielu nieprzyjemnych infekcji. Do tego produktu jest bardzo podobny Enantan testosteronu, jednak różnica polega na czasie jego działania. Stosując go efekty utrzymują się przez pięć dni.

Zadbaj też o właściwy jadłospis i regularne ćwiczenia.

W trakcie cykl sterydowy wzrasta zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki. Szacunkowe proporcje wynoszą 300 gram białka, 100 gram tłuszczów i 600 gram węglowodanów.

Pamiętaj także, aby w każdym cyklu stosować odpowiednie suplementy. Każdy sportowiec musi w kuracji stosować białko. Ponad czas treningu wskazane jest spożywanie suplementu gainer, który należy stosować po treningu siłowym. Vitargo to substancja mile widziana w trakcie treningu, która umożliwia szybkie odzyskanie sił, dzięki możliwości skróconej regeneracji. Po zakończonym cyklu w fazie odblokowania należy stosować kreatynę.

Komentarze (8)

 1. blank

  jak najlepiej zrobic odblok po tesciu dece i anapolonie

  2 stycznia, 2020 Odpowiedz
 2. blank

  Witam moje pytanie jest następujące jaki cykl i adekwatny do tego program treningowy. Zależy mi by do wakacji były widoczne efekty. Z siłownia mam nie małe doswiaczenie. Był też okres gdzie brałem metanabol wziąłem też kilka strzałów z omki teścia deki na wariata można powiedzieć. Teraz chce podejść do sprawy bardziej profesjonalnie. Mam też teraz warunki do tego. Mam 31 lat ważę 80 kg sylwetka dosyć wysportowana (pracuje fizycznie na rusztowaniach) obwód bicepsa około 37cm

  23 lutego, 2020 Odpowiedz
 3. blank

  esc deca i antek wiesz dobrze by bylo jak bys napisal jaki tesc jaka deca tesc dlugi krotki i tylko nie mow ze antka zarzuciles 50mg do tego\??????
  SAMOBOJCA!!!!!!11111

  22 kwietnia, 2020 Odpowiedz
 4. blank

  Zadales sobie pierw pytanie poco to robisz?????
  Zazwyczaj jak sie siega po SSA to trzeba wiedziec po co???? jak tylko po o zeby sie pokazac jak balon,to wes je oidrazu odluz tez szedlem nie raz na wariatta,,,,duzo ludzi sobie nie zdaje sprawy ze cykle sterydowe sa ogulnie w hu….j nie bezpieczne,,,na dobra sprawe sobie tlumacza aaaa nic mi nie bedzie wszystko wychodzi po czasie,,,,,jak chcesz profesjonalnie to najpierw lekarz badani prolaktyna itp…

  22 kwietnia, 2020 Odpowiedz
 5. blank

  Omka o syf!!!!!! zaduza Retencja,czaisz….lepiej cos bardziej adekwatnego Bold czy cos lepsza definicja wlokna to przedewszystkim,,,,,
  jak tesc np z boldem ja bym zrobil tak:
  pierwsze 2 tyg tescia Enana po 2 tyg dopiero bym dorzucil bolda(na dobry efekt bold minimum 12-tyg(ostatecznie krotki cykl z bolda 8tyg ale to huj nie efekt)

  Pod koncowke Przeciagnij tescia o 2 tyg….
  odblok Pregnyl

  22 kwietnia, 2020 Odpowiedz
 6. blank

  Witam biorę teścia propionat co drugi dzień po 100ml chciałbym z czymś połączyć żeby dało dobre efekty

  5 czerwca, 2020 Odpowiedz
 7. blank

  Witam.Biorę teraz 2 tygodnie metę i czy mogę wrzucić na 2 tyg antka .Cykl 4 tygodniowy?????

  4 kwietnia, 2021 Odpowiedz
 8. blank

  Witam, jak najlepiej zrobić blokadę po dece i teściu, zgury dziekuje

  23 czerwca, 2021 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Powrót do góry