Omnadren 250 jest mieszaniną czterech estrów: Testosteron propionate (30 mg), Testosteron phenylopropionate (60 mg), Tesosteron isocaproase (60 mg), Testosteron Kapronian (100mg) . Najczęściej kojarzony jest z jego kuzynem Sustanonem 250, ponieważ oba preparaty są mixem 4 estrów testowych.

Pozorna różnica pomiędzy nimi znajduje się w ostatnim i najbardziej skoncentrowanym estrze. Podczas gdy Omnadren zawiera ester Kapronianu, Sustanon zawiera w tym samym stężeniu ester  Dekanianu. Jednak tak jak wspomniano jest to tylko różnica pozorna, ponieważ Kapronian i Dekanian to tak naprawdę synonimy tej samej substancji czyli łańcucha estrowego o długości 10 węgli.

Omnadren to steryd anaboliczno – androgenny do podawania iniekcyjnego. Powoduje efekty zbliżone do wszystkich rodzajów testosteronu, natomiast dodatkowe estry opóźniają tylko uwalnianie podstawowego związku do organizmu.

Omnadren jak każdy testosteron posiada właściwości anaboliczne, które przekładają się na zdolność budowy mięśni.

Jest to również możliwe dzięki sprzyjaniu przez tą substancję retencji azotu w mięśniach, co jak wiadomo również przekłada się na sprawniejsze budowanie masy mięśniowej. Poprzez magazynowanie w komórkach mięśni większej ilości białka powstaje więcej włókien kurczliwych, a mięśnie rosną szybciej.

Dodatkowo testosteron powoduje przyśpieszone spalanie tkanki tłuszczowej oraz chroni masę mięśniową przed katabolicznym wpływem kortykosteroidów. Panuje ogólne przekonanie, że testosteron ponadto, że jest anaboliczny, dodatkowo ma silne działanie antykataboliczne.

Nie dość, że sprawia że włókna mięśniowe rosną to powoduje jeszcze wzrost liczby włókien mięśniowych dzięki zwiększonemu wydzielaniu hormonu wzrostu i insulinopodobnego czynnika wzrostu 1.  Oprócz tego testosteron powoduje zwiększoną produkcję czerwonych krwinek co wpływa na ogólną wydolność oddechową., wpiera również syntezę glikogenu. Typowy cykl zawierający Omnadren 250 będzie trwał około 12 -16 tygodni.

Co najmniej 2 tygodnie potrwa aż związek uzyska pełną aktywność organizmie.

Stałe efekty będą zauważalne po około miesiącu od pierwszej iniekcji. Typowa  dawka wynosi od 500 mg do 1000 mg na tydzień a powinna być rozłożona najlepiej 3 – 4 razy. Ważne jest aby stężenie we krwi było stabilne. Przekraczanie zalecanych dawek niepotrzebnie wzmocni występowanie sutków ubocznych. Kulturyści często łączą Omnadren z silnymi sterydami doustnymi takim jak Metanabol czy Anadrol. Przyrost masy mięśniowej po takim cyklu prawdopodobnie zadowoli każdego jednak ryzyko wystąpienia skutków ubocznych również jest znaczące.

Większość efektów niepożądanych Omnadrenu związana jest skłonnością testosteronu do konwertowania do estrogenów.

Powoduje to zatrzymywanie się wody w organizmie, nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej a nawet ginekomastię. Aby temu zapobiec podczas cykli z użyciem testosteronu powinno się równocześnie zażywać preparaty przeciwdziałające estrogenom  np. Proviron. Jeszcze lepszym ale niestety droższym rozwiązaniem, są inhibitory aromatazy takie jak Armidex czy Aromasin.

Wysoka androgenność to również nieprzyjazna cecha testosteronu, która może powodować przetłuszczanie się cery i trądzik. Ponadto zwiększone owłosienie na ciele i wypadanie włosów z głowy oraz zwiększoną agresję. Omnadren dosyć silnie blokuje wydzielanie  endogennego testosteronu, dlatego w ramach PCT, niezbędne będzie prawdopodobnie przyjmowanie Clomidu i HCG.

Komentarze (1)

  1. blank

    Prosze o szybkie dostarczenie

    6 lipca, 2022 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Powrót do góry