Jak powszechnie wiadomo regularne picie alkoholu nie wróży nic dobrego dla naszego zdrowia i organizmu i prowadzi do uzależnienia. Niekorzystnie wygląda też nasza wątroba, której funkcjonowanie może ulec zaburzeniu. Łącząc alkohol i przyjmowanie sterydów skazujemy się na stopniową destrukcję organizmu, o czym warto pamiętać, dlatego zastanówmy się czy warto.

Połączenie sterydów z alkoholem a konsekwencje

Gdy trenujesz i decydujesz się na zażywanie sterydów musisz pamiętać o tym, że w połączeniu ze spożywaniem alkoholu mogą one być naprawdę dla ciebie śmiertelne. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że takie połączenie jest nie tylko niebezpieczne, ale stanowi wielkie obciążenie dla funkcjonowania wątroby. Prowadzi również do rozwoju wielu chorób. Niezależnie od tego, czy przyjmujemy tylko jeden z wymienionych produktów czy oba naraz wystawiamy nasze zdrowie na ciężką próbę. Ponadto takie zachowanie jest nieco lekkomyślne, ponieważ nikt o zdrowych zmysłach nie zdecydowałby się na połączenie alkoholu i sterydów, które mają bardzo silne działanie anaboliczne. Pamiętajmy, że nawet jeżeli przyjmujemy je w minimalnej ilości i spożyjemy tylko odrobinę alkoholu istnieje ryzyko powstania skutków ubocznych. W tym czasie głównym zadaniem wątroby jest kontrola dostarczonego do organizmu białka. Dlatego można mówić o niewydolności wątroby lub zaburzeniu związanym z jej pracą. Musimy na każdym kroku mieć gotowość do wzięcia na swoje barki wszystkich wynikłych konsekwencji. Gdy zdecydujemy się na przyjmowanie sterydów i spożycie alkoholu narażamy się na marskość wątroby.  Musimy jednak pamiętać, że to także nieodwracalny skutek i cios dla naszego zdrowia. Istnieje przekonanie, które głosi, iż w czasie cyklu sterydowego nie powinno się w ogóle przyjmować jakichkolwiek alkoholi. To oczywiście prawda, podobnie w przypadku narkotyków lub innych substancji, które mogłyby nam zaszkodzić. Nasza wątroba potrzebuje czasu na odpoczynek, dlatego musimy tą kwestię traktować zawsze jako priorytet. Nie bez powodu większość sportowców po zakończonym cyklu sterydowym decyduje się na odblokowanie, czyli robienie przerw między zakończonym cyklem a następnym.

Mądry kulturysta po szkodzie

Po pewnym czasie możemy również dostrzec spadek formy, a także problemy z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych. Ponadto decydując się na przyjmowanie alkoholu podczas trwającego cyklu sterydowego musisz liczyć się z tym, że wszystkie efekty, jakie do tej pory osiągnąłeś idą w zapomnienie. Alkohol je rujnuje, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z niego i jednocześnie kontrola nad przyjmowanymi sterydami. Nie warto się zastanawiać ani ulegać presji rówieśników, tylko myśleć rozsądnie i tak, aby nie żałować swoich decyzji, gdy będzie za późno na jakikolwiek ratunek. Przyjmując sterydy musimy wiedzieć, że te  produkty bardzo silnie oddziałują na nasz organizm, a połączenie ich z alkoholem jest naprawdę bardzo niebezpieczne i ryzykowne. Decyzja należy do nas, ale musimy być gotowi do wzięcia całej odpowiedzialności za nieprzemyślane działania i ich skutki.

Zostaw komentarz

Powrót do góry