Trenbolone to bardzo silny androgen, który równocześnie posiada ogromne zalety anaboliczne. Jest bardzo przydatny w szybkim budowaniu bardzo dobrej jakości masy mięśniowej, zwiększa siłę i zdolność do szybkiej regeneracji, ponadto znacząco poprawia waskularyzację.

Ze wszystkich znanych sterydów to właśnie Trenbolon posiada najsilniejsze powinowactwo do AR.

Jak już wspomniano Trenbolone jest bardzo anaboliczny, tak bardzo, że w tym zakresie niektórzy porównują go nawet do związków o działaniu typowo budującym takich jak Metanabol czy Testosteron. Jednak zasadnicza różnica jaka między nimi występuje to fakt, że Trenbolon nie aromatyzuje. Z tego powodu jest on sterydem wyjątkowym. Większość sterydów budujących tkankę mięśniową zwykle konwertuje do estrogenów, natomiast te nie aromatyzujące mają słabsze zdolności anaboliczne. Trenbolon jest całkowicie odmienny, nie aromatyzuje oferując jednocześnie wysoką reakcję anaboliczną.

Dodatkowo Trenbolone nie zatrzymuje wody, przez co budowana tkanka mięśniowa jest bardzo wysokiej jakości.

Powodem tego jest fakt, że Trenbolon w tkance mięśniowej nie konwertuje do 3-alfa metabolitów. Kolejną wyjątkową cechą Trenbolonu jest to, że zwiększa on wrażliwość komórek satelitarnych na działanie insulinopodobnego czynnika wzrostu 1 (FGF-1). To wszystko powoduje bardzo duży wzrost tempa syntezy białka. Dodatkowo wysoki poziom androgenów, powstały po podaniu Trenbolonu, przy równoczesnej nieobecności estrogenów wyśmienicie pomaga przy spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej i pozwala na wypracowanie muskulatury o bardzo dobrej gęstości i separacji, bez konieczności stosowania ciężkiej diety. To czyni go bardzo popularnym sterydem wśród kulturystów. Kolejną zaletą Trenbolonu jest jego pozytywny wpływ na liczbę czerwonych krwinek oraz na przyspieszenie odtworzenia zapasów glikogenu, co powoduje wzrost tempa ogólnej regeneracji przez co można trenować intensywniej i częściej.

Trenbolone wykazuje wpływ progestagenny, czyli podobny do progesteronu.

Pomimo tego, że sam Trenbolon wykazuje siłę wiązania do receptorów progesteronowych, jedynie w ok. 60% siły z jaką wiąże do nich naturalny progesteron, to jeden z jego aktywnych metabolitów (17-beta-trenbolon) znacząco przewyższa go siłą. Pomimo tego Trenbolon nie powoduje ginekomastii, powoduje natomiast obniżenie libido poprzez słabą androgenność w tkankach DHT zależnych oraz niekorzystne przesunięcie stosunku androgenów do estrogenów. Aby temu zapobiec wystarczy równocześnie z Trenbolonem przyjmować Testosteron lub inny 5-alfa redukujący androgeny (np. Proviron).

Trenbolon zalecany jest przede wszystkim dla osób zaawansowanych w dopingu ponieważ wywołuje on wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jest min. sterydem złego samopoczucia, może powodować silne pobudzenie, bezsenność, lekką termogenezę a co za tym idzie przyspieszenie metabolizmu. To może objawiać się wzmożoną potliwością oraz przyspieszonym pulsem. Podczas iniekcji Trenbolonu w niektórych przypadkach może pojawić się specyficzny kaszel i uczucie duszności. Jest to cecha charakterystyczna dla preparatów o podłożu oleistym, także występuje również przy wstrzykiwaniu innych substancji. Ponadto, Trenbolon wykazuje silną toksyczność dla wątroby, więc przyjmując go przez dłuższy czas należy poddawać się badaniom. To jednak dotyczy wszystkich sterydów anabolicznych, więc nie jest to czymś wyjątkowym.

Pomimo tego, że Trenbolon jest bardzo silnym środkiem, oczekując konkretnych rezultatów często łączy się go z innym sterydami. Cykle oparte na Trenbolonie powinny zawierać dodatkowo Testosteron ewentualnie Proviron. Podczas pracy nad poprawą definicji najczęściej stosuje się niearomatyzujące anaboliki takie ja Winstrol czy Primobolan. Natomiast przy zwiększaniu masy mięśniowej warto wykorzystać silniejsze związki takie jak Metanabol czy Oxandrolon. W takim przypadku jednak trzeba się liczyć z utratą definicji jaką oferuje Trenbolon. Złotym środkiem może być przyjmowanie dodatkowo umiarkowanych anabolików, np. Boldenonu. Taki zestaw pozwoli na znaczący przyrosty masy mięśniowej oraz siły, przy równoczesnym zachowaniu dobrej jakości definicji (bardzo mała retencja wody).

Zostaw komentarz

Powrót do góry