Spożywanie sterydów przede wszystkim nie powinno być zbyt regularne, jeśli nie chcemy mieć do czynienia z poważnymi skutkami ubocznymi i wtedy  często możemy otrzymać odwrotny skutek do zamierzonego. Po każdym cyklu sterydowym musi nastąpić przerwa w postaci odblokowania. Natomiast musimy mieć to na uwadze. Głównie po to, aby organizm mógł normalnie funkcjonować i jednocześnie odpocząć.

Dlaczego odblokowanie jest tak istotne podczas cyklu sterydowego?

Sterydy to substancje, które zostały w sporcie i medycynie bardzo docenione. Nadal są wykorzystywane przez wielu kulturystów i sportowców, jednak wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ostrożnie powinniśmy się z nimi obchodzić. W przypadku wątpliwości powinniśmy czym prędzej poradzić się doświadczonego lekarza lub zapoznać się z instrukcją stosowania danego sterydu. Wówczas unikniemy problemów wynikających z nieświadomości i jednocześnie będziemy mieli pewność, iż wiemy jak go stosować. Nie mniej jednak, jeżeli chcemy poprawić swój wygląd lub sprawić, aby ciało było bardziej wytrzymałe pamiętajmy o ostrożności przy dawkowaniu sterydów. To bardzo ważne, jeśli nie chcemy się uzależnić i zmagać z późniejszymi skutkami niepożądanymi. Przede wszystkim jeśli uprawiamy sport bardzo intensywnie pamiętajmy o tym, aby poświęcić trochę czasu na robienie przerw, które w naszym trybie życia naprawdę są bardzo ważne. Zazwyczaj każdy cykl sterydowy powinien trwać około dwunastu dni. Nie mniej jednak musimy pamiętać, że czas jego trwania jest uzależniony od naszych oczekiwań. Dawka sterydów musi być dopasowana do intensywności naszych treningów, jak i również zależeć od poziomu naszych ćwiczeń. Pamiętajmy także o odpowiednim odżywianiu i spożywaniu dużych ilości wody. Powszechnie przyjmuje się, że jeśli jesteśmy zaawansowanymi sportowcami potrzebujemy zwiększonej dawki, ale należy pilnować, aby nie przesadzić. Nie trudno też wtedy o uzależnienie. W wielu przypadkach sporo osób decyduje się na dawkowanie sterydów głównie po to, aby pobudzić własny organizmu względem produkcji testosteronu. W tym celu przyjmuje się pozostałe substancje, a po zakończonym cyklu robi przerwę w celu uzyskania równowagi układu  hormonalnego organizmu. Nie możemy tego lekceważyć. Pamiętajmy jednak, że nasz organizm powinien mieć odpowiedni poziom hormonów, tak jak przed rozpoczęciem kuracji sterydowej.

Konsekwencje związane z brakiem odblokowania

Często jednak zapominamy o poświęcaniu swojego cennego czasu na odblokowanie własnego organizmu. Zjawisko to dotyczy nie tylko początkujących kulturystów, ale również tych bardziej zaawansowanych. Ogromnym zagrożeniem jest zapominanie o przerwach. Taka sytuacja może doprowadzić do poważnych zaburzeń w organizmie oraz zatrzymania produkcji testosteronu przez jądra. To często proces nieodwracalny, dlatego musimy wiedzieć jak wielka jest szkodliwość sterydów. Możemy wtedy być podatni na liczne skutki uboczne takie jak depresja, choroby anaboliczne, spadek kondycji, zaburzenia hormonalne, brak ochoty na treningi.  Jeśli więc za wszelką cenę chcemy uniknąć tych efektów niepożądanych musimy nie tylko pamiętać o odpoczynku dla organizmu, ale również uważnie dobierać sterydy i nie przyjmować ich w nadmiarze. Nadużywanie ich prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych i często powoduje nieodwracalne zmiany w organizmie. Dlatego tak wiele osób przestrzega przed takimi sytuacjami. Jeżeli pragniesz cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem musisz pilnować swoich cyklów sterydowych i jednocześnie kontrolować częstotliwość przerw. Nie bez znaczenia jest tutaj również tryb odżywiania. Dietę powinno się ustalić najlepiej pod okiem profesjonalnego lekarza. Ponadto miej na uwadze, aby na treningach dawać z siebie wszystko i jednocześnie czynić to rozsądnie. Jeśli czujesz, że nie masz siły nie trenuj. W przeciwnym razie możesz utracić przytomność a także ryzykować wieloma innymi zaburzeniami. Tak więc warto mieć to na uwadze i nie lekceważyć przerw, które powinny być dla nas priorytetem. Tylko wtedy osiągniemy upragnione cele i jednocześnie nasze treningi będą efektywniejsze.

Zostaw komentarz

Powrót do góry