Substancją aktywną Provironu jest Mesterolon. Podobnie jak w DHT, to steryd silnie androgenny, który nie aromatyzuje do estrogenów. W sytuacjach klinicznych Proviron jest powszechnie stosowany do leczenia różnych typów zaburzeń czynności seksualnych, które wynikają z niskiego poziomu endogennego testosteronu. Jest czasami stosowany w celu zwiększenia liczby plemników.

Lek nie stymuluje organizmu do wytwarzania naturalnego testosteronu, ale jest tylko doustnym substytutem androgenów, które są stosowane w celu skompensowania braku naturalnego męskiego androgenu.

Pomimo tego, że ten steryd jest silnie androgenny, anaboliczny efekt wykorzystywany do budowania masy mięśniowej, uważa się za słaby. Wynika to z faktu, że Proviron szybko zmienia się w nieaktywny metabolit. W rzeczywistości ze względu na jego bardzo wysokie zdolności do wiązania białek osocza, takich jak SHBG.

Proviron podnosi aktywność innych sterydów.

Wśród sportowców Proviron służy przede wszystkim jako antyestrogen. Uważa się, że działa w organizmie antyaromatyzująco, zapobiega lub spowalnia konwersję sterydów do estrogenów. Efekty są porównywalne do Armidexu (chociaż słabsze), substancji zapobiegającej gromadzeniu się estrogenów w organizmie. Pozostaje to w kontraście do Tamoxifenu, który blokuje tylko zdolność estrogenów do wiązania i aktywacji receptorów w pewnych tkankach. Proviron daje korzystny efekt antyaromatyzacji, ponieważ jest bardziej bezpośredni i skuteczny przy problemach z estrogenowymi skutkami ubocznymi. Wadą Nolvadexu jest to, że jeżeli zbyt wcześnie zostanie odstawiono, może wystąpić efekt odbicia, ponieważ wysoki poziom estrogenów w surowicy jest ciągle gotów do podjęcia działania. Może to oczywiście oznaczać szybki początek skutków ubocznych, takich jak ginekomastia i zatrzymanie wody. Większość sportowców rzeczywiście woli używać równocześnie Proviron i Tamoxifen, zwłaszcza podczas cykli silnie estrogenowych. Każdy ze środków atakuje estrogen pod innym kątem, przez co efekty uboczne są mocno zminimalizowane.

Preparat ten jest często wykorzystywany podczas zawodów, kiedy wskazany jest niski poziom estrogenu i wysoki poziom androgenów.

Jest to szczególnie korzystne, gdy anaboliki takie Winstrol czy Oxandrolon są stosowane osobno jako androgenne.

Zawartość tych środków jest wtedy stosunkowo niska, a Proviron może uzupełnić androgen i doprowadzić do wzrostu twardości i gęstości mięśni. W szczególności u kobiet jedna tabletka Provironu dziennie (25mg) może skutecznie zmienić stosunek androgenów do estrogenów i mieć wielki wpływ na budowę ciała. Jednak należy zachować szczególną ostrożność ponieważ jest to silny androgen i zbyt wysokie dawki mogą wywołać objawy wirylizacji. Z tego powodu kobiety nie powinny przekraczać dawki – 1 tabletka dziennie i ograniczyć długość spożycia do nie więcej niż czterech, pięciu tygodni.

Jedna tabletka stosowana w połączeniu z 10 lub 20 mg Tamoxifenu może być jeszcze efektywniejsza przy utwardzaniu mięśni, tworząc sytuację w której ciało jest o wiele bardziej skłonne do spalania dodatkowej tkanki tłuszczowej (zwłaszcza u kobiet z okolic bioder i ud).

Typowa dawka dla mężczyzn wynosi również 25 mg dziennie.

Jest to ilość wystarczająca do zapobiegnięcia ginekomastii. Lek często wykorzystywany jest przez cały czas trwania silnego cyklu. Jak już wspominaliśmy, lek ten często łączony jest Tamoxifenem lub Clomidem, gdy przyjmowane są sterydy mocno estrogenowe (Metanabol, Testosteron itp.). Podawanie w takich sytuacjach od 20 do 50 mg Provironu i Tamoxifenu okazało się bardzo skuteczne, i bardzo rzadko wymagane były wyższe dawki. I jak już wspominaliśmy, androgenna natura Provironu jest bardzo mile widziana szczególnie w okresie przygotowania do konkursu.

Proviron przynosi duże korzyści dla twardości i gęstości mięśni przy jednoczesnej zwiększonej tendencji do spalania większej ilości tłuszczu.

Proviron jest niezwykle dobrze tolerowany i działania niepożądane przy nieprzekraczaniu dawki 100 mg na dobę, są niezwykle rzadkie.

Nie mniej jednak androgeniczność zwiąku może powodować pewne problemy. Typowe anrogeniczne skutki uboczne obejmują: tłustość skóry, trądzik, zbytnie owłosienie ciała oraz zaostrzenie łysienia typu męskiego i mogą pojawić się nawet przy zastosowaniu umiarkowanych dawek. Przy silnym działaniu DTH na układ rozrodczy, działania androgenne mogą obejmować również ekstremalnie wysokie męskie libido. I jak wspomniano wcześniej, kobiety powinny uważać ponieważ Proviron jao androgen może wywołać objawy wirylizacji takie jak: pogłębienie głosu, nieregularne miesiączkowanie, zamiany struktury skóry oraz rozrost łechtaczki.

Proviron nie należy do grupy c17-alfa alkilowej, co jest powszechne przy androgennych doustnych sterydach anabolicznych. Dzięki nie korzystaniu z tej struktury, znacznie spada ryzyko uszkodzenia wątroby, normalnie kojarzące się z dawkowaniem doustnym.

Popularność Provironu wśród kulturystów wzrasta w ostatnich latach. Wielu doświadczonych kulturystów efektywnie korzysta z niego w cyklach mocno estrogenowych.

Komentarze (4)

 1. blank

  jestem zainteresowany szybkim zakupem preparatu Proviron, poproszę o ofertę

  25 listopada, 2019 Odpowiedz
 2. blank

  Jestem zainteresowany preparatem Proviron. Proszę o oferte

  15 czerwca, 2020 Odpowiedz
 3. blank

  Jestem zainteresowany kupnem preparatu Proviron. Proszę o ofertę

  21 lipca, 2020 Odpowiedz
 4. blank

  Oferta sprzedaży dostępna tutaj: https://sterydonline.pl/produkt/proviron-bayer/

  28 lipca, 2020 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Powrót do góry