Sterydy dawkowane umiejętnie pozwalają na osiągnięcie licznych efektów, jednak wymagają ostrożnego stosowania i przerw po każdym cyklu. Przede wszystkim umożliwiają zwiększenie masy mięśniowej i uzyskanie zgrabnej sylwetki. Jednak, gdy zażywamy je dość często, lekceważąc oznaki zmęczenia organizmu, a także nie stosując odpowiedniej diety mogą nam zaszkodzić. Poznajmy skutki uboczne i  informacje dotyczące szkodliwości sterydów.

O stosowaniu sterydów słów kilka

Jeśli zależy nam na osiągnięciu skutecznych efektów przy pomocy sterydów musimy nauczyć się umiejętnego ich dawkowania i przede wszystkim nieustannie pamiętać o częstotliwości cyklów sterydowych i robieniu przerw w ich przyjmowaniu. Musimy sobie uświadomić, że sterydy to bardzo silne substancje o działaniu anabolicznym, które nieodpowiednio przyjmowane mogą zniszczyć organizm i doprowadzić go do nieodwracalnych zmian. Skutki uboczne to jeden z wielu takich efektów, dlatego bardzo ważne jest bycie rozsądnym przy spożywaniu sterydów. Musimy więc uważnie przygotowywać porcje sterydów i nie przesadzać z ich przyjmowaniem. Dlatego, jeżeli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem ograniczmy przyjmowanie sterydów jeśli dostrzeżemy niepokojące objawy lub poczujemy się źle. Nigdy nie warto poświęcać swojego zdrowia po to, aby osiągnąć dany cel. Od dobrego wyglądu najważniejsze powinno być dla nas własne zdrowie, ponieważ jest ono wartością bezcenną.

Skutki uboczne stosowania sterydów

W przeciwnym razie możemy uszkodzić tkanki i komórki w organizmie,  co w konsekwencji może nas doprowadzić nawet do kalectwa, a nawet i śmierci. Pamiętajmy, że nadmiar sterydów w organizmie powoduje zmiany hormonalne, miażdżycę, zakrzepy krwi, atak serca, rozstępy skórne, zaburzenia funkcjonowania wątroby, marskość wątroby, słaba odporność organizmu, skurcze mięśni, osteoporoza, mniejsza elastyczność ścięgien, złamania kości, choroby przysadki mózgowej i tarczycy, zaburzenie funkcji seksualnych, hirsutyzm. Ponadto nadużywając sterydów możemy doprowadzić swój organizm do niekorzystnych zmian. Przede wszystkim staniemy się bardziej agresywni, możemy zmagać się zaburzeniami osobowości a także zaburzeniami psychicznymi. Ponadto nasz układ nerwowy znacznie w wyniku takich zmian ucierpi. Tak więc, musimy być świadomi konsekwencji, jakie wiążą się ze spożywaniem substancji anabolicznych i sterydów.

O czym kulturysta wiedzieć powinien?

Powodzeniem w zakresie osiągnięcia celu nie jest przyjmowanie maksymalnej ilości sterydów, a odpowiedni trening połączony z dietą i zdrowym trybem życia. Jak wiadomo sterydy nie są do końca zdrowe i jednocześnie przez wiele osób nadal są produktami szkodliwymi. Samodzielnie jednak musimy zdecydować czy  chcemy poświęcić własne zdrowie i wygląd zewnętrzy, aby osiągnąć ten wymarzony cel. Zastanówmy się przede wszystkim czy warto szkodzić swojemu zdrowiu, gdy możemy osiągnąć ten cel w zupełnie inny sposób. Pierwszą oznaką takich niekorzystnych zmian są zmiany skórne w postaci krostek i rozstępów. Z tego powodu musimy na spokojnie przeanalizować negatywne korzyści wynikające ze spożywania sterydów i substancji o charakterze anabolicznym. Tylko wtedy będziemy w stanie podjąć ostateczną decyzję, która jest też pełna ryzyka.

Zostaw komentarz

Powrót do góry