Zażywanie sterydów z pewnością pomoże nam w osiągnięciu wielu sukcesów sportowych. Jednak mają też złą stronę, ponieważ cechują się niekorzystnym działaniem na organizm. Bardzo ważna jest więc odpowiednia neutralizacja sterydów, której można dokonać za pomocą przyjmowania witamin.

Informacje dla wszystkich dotyczące kuracji sterydowych i neutralizacji za pośrednictwem witamin

Sterydy jak wiadomo mają wady i zalety i z tego powodu z ich stosowaniem należy być bardzo ostrożnym i jednocześnie pamiętać o przerwach czyli tak zwanych fazach mających na celu odblokowanie organizmu. Musimy także nadzorować długość trwania jednej kuracji.  Jednak czasami to nie wystarczy, aby nasz organizm miał siłę do dalszego działania i jednocześnie nowych celów, które chcemy osiągnąć. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że coraz większa ilość sportowców zapomina się nie tylko w dawkowaniu sterydów. Lekceważy też neutralizację poprzez stosowanie witamin  i niezbędne w kuracji przerwy od poszczególnych cyklów. To bardzo ważne, ponieważ nasza wątroba, nerki, hormony, układ krwionośny i nerwowy potrzebują odpoczynku i jednocześnie odpowiedniej ochrony, która musimy im zapewnić. Działanie sterydów na organizm jest naprawdę bardzo silne, dlatego musimy dać z siebie wszystko w tym zakresie.  Jeśli chcemy uniknąć krwotoków, utraty przytomności, zmian w wyglądzie zewnętrznym musimy zadbać o to, aby nasz organizm przyjmował witaminy, które są bardzo ważnym uzupełnieniem diety podczas cyklów sterydowych. Pamiętajmy też nieustannie o licznych skutkach ubocznych, które wiążą się z regularnym przyjmowaniem sterydów. Postaramy się więc urozmaicać nasz harmonogram odżywiania i jednocześnie nie zapominajmy o witaminach, które są bardzo ważnym składnikiem podczas diety.

Jakie substancje są odpowiednie w neutralizacji?

Przede wszystkim powinniśmy spożywać duże ilości witaminy C, która cechuje się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi. Ponadto umożliwia zwiększenie odporności organizmu. Spożywając ją pobudzamy organizm do produkcji kolagenu, co ma znaczący wpływ na rozwój mięśni i jednocześnie umacnianie ich dotychczasowej kondycji. Ponadto ułatwia przyswajanie hemoglobiny i ma znaczący wpływ na produkcję hormonów, dlatego dla wielu osób tak ważne jest spożywanie witaminy C. Podczas trwającego cyklu sterydowego należy zwiększyć dawkę witamin, aby móc podczas treningu uzyskać lepsze efekty. Niejednokrotnie się o tym przekonamy, gdy zdecydujemy się na wykonanie takiej witaminowej neutralizacji. Ponadto witamina C stanowi świetną ochronę dla układu krwionośnego. Musimy także zażywać witaminę D, która pozwala na szybsze przyswajanie fosforu oraz wapnia. To bardzo ważny składnik, ponieważ umożliwia zwiększanie masy mięśniowej i wewnątrz organizmu zamienia się w hormon steroidowy. Natomiast spożywając witaminę E mamy możliwość chronić błony komórkowe i jednocześnie organizm unika ich destrukcji podczas cyklu sterydowego. Nie możemy jednak zapomnieć o spożywaniu witaminy A, która odpowiada za produkcję glikogenu.  Powinniśmy także mieć na uwadze systematyczne spożywanie witaminy B12. Dzięki niej organizm łatwiej przyswaja węglowodany i jednocześnie podtrzymuje prawidłowe działanie układu  nerwowego. Kolejną zaletą tej witaminy jest to, że ułatwia pracę mięśniom i tworzy  czerwone krwinki. Musimy także przyjmować witaminę B6. Ułatwia przyswajanie białek i jednocześnie poprawia funkcjonowanie mięśni. Wpływa także korzystanie na lepsze efekty ćwiczeń umożliwiając sportowcom szybsze zwiększenie masy mięśniowej.

Zostaw komentarz

Powrót do góry