Dipropionian metandriolu (MD) to roztwór wodny Methandriolu, może być też rozpuszczony w oleju do iniekcji. Dipropionian Methandriol występuje również w postaci tabletek, jest równie skuteczny, gdy jest przyjmowany doustnie. Preparat wykazuje silne cechy anaboliczne i androgeniczne, a to sprawia, że jest odpowiedni do cykli na masę mięśniową i siłę. Efekt jest mniej więcej taki, jakby porównać  MD do połączenia Deca – Durabolin z enantatem testosteronu.

Tak jak testosteron, Dipropionian metandriolu powoduje przyrost siły, jak i mięśni, ale nie zatrzymuje więcej wody niż Deca – Durabolin. Najlepsze efekty MD użytkownicy uzyskują jednak, jeśli stosują go nie samodzielnie, a wraz z innym steroidem. Wytłumaczenie jest proste, MD zwiększa działanie innych związków steroidowych. Dzieje się to poprzez większą wrażliwość androgenicznych receptorów komórki mięśniowej i lepszej absorpcji przez receptory większej ilości cząsteczek  dodatkowo przyjmowanych steroidów. To wyjaśnia powód, dla którego wstrzykiwana wersja MD jest dostępna obecnie jako związek złożony, z dodatkową substancją steroidową.

Preparat do iniekcji M.D. występuje tylko w Drive, Spectriol, Geldabol i Filibol Forte, są to australijskie sterydy weterynaryjne. Nieliczni sportowcy, którzy mają dostęp do tej formy Dipropionianu metandriolu, odnotowują zadowalające przyrosty siły, solidny przyrost mięśni i niską retencję (zatrzymywanie wody). Kombinacje sterydów aromatyzują nieznacznie, czyli przy zastosowaniu wyłącznie MD, może być wskazane użycie antyestrogenów.

Wstrzykiwalna postać preparatu jest tylko nieznacznie toksyczna. Standardowa dawka dla sportowców wynosi 100 mg co 2 – 3 dni. W Europie występuje tylko postać doustna MD. W przypadku tabletek również korzystne jest łączenie MD z innym steroidem, na przykład wstrzykiwanym. Zwykle dawka dobowa wynosi od 40 – 60 mg i przyjmuje się ją w 2 – 3 indywidualnych dawkach rozłożonych w czasie. Okres stosowania tabletek trwa przez 4 – 6 tygodni, bo działanie szybko maleje i wymaga wyższych dawek.

Nawet niski poziom dawkowania i spożycie przez krótki czas mogą być szkodliwe dla wątroby, bo Dipropionian metandriolu zawiera grupę 17-alfa alkilowaną. Z uwagi na działanie androgenne kobiety rzadko sięgają po MD. Możliwe skutki niepożądane postaci tabletki to podwyższone poziomy toksyn wątrobowych, ból żołądka i jelit,zwiększony poziom agresji oraz wysokie ciśnienie krwi, trądzik i ginekomastia.

Zostaw komentarz