Megagrisevit Mono (Clostebol) to nic innego jak testosteron z dodaną grupą 4 – chloro w pierścieniu typu „A”. Taka struktura oznacza, że preparat nie oddziaływuje z enzymem 5-alfa-reduktazy jako 5-alfa zredukowanym do dihydrotestosteronu. Tak więc ryzyko spowodowane przez DHT,  takie jak wypadanie włosów czy trądzik w przypadku Megagrisevit  nie występuje. Ten steryd nie aromatyzuje, czyli niepożądane działania estrogenowe także nie są prawdopodobne. Teoretycznie Megagrisevit Mono to skuteczny środek,ma podobny stosunek anaboliczno-androgeniczny do innych steroidów, takich jak na przykład Masteron. Tyle, że w przeciwieństwie do Mastreona nie jest pochodną DHT, czyli raczej nie należy się spodziewać super warstwowych efektów, które wzmacniają sylwetkę. Prawdę mówiąc

Megagrisevit / Clostebol jest słabym sterydem pochodzącym od testosteronu, raczej nie ma wiele do zaoferowania dla kulturystów, sportowców. Po raz pierwszy został opisany i zsyntetyzowany w latach 50. XX wieku. Jest kontrowersyjnym sterydem, rzadko stosowanym przez sportowców w celu zwiększania wydolności, gdyż jest to jeden z najsłabszych preparatów na rynku. Megagrisevit Mono (nazwa handlowa Clostebol Acetate) występuje w fiolce o pojemności 10 ml. To znaczy, że użytkownik musi liczyć się z wielu wstrzyknięciami, żeby osiągnąć jakie rezultaty. Kobiety potrzebują mniejszej ilości, prawdopodobnie 1,5 ml co drugi dzień. Istnieje octanu clostebol również w formie doustnej, nadal pod tą samą nazwą Megagrisevit Mono, ale ta wersja też nie jest nadzwyczajnie skuteczna. Dawka skuteczna tego sterydu wynosi 100 – 200 mg dziennie. Trzeba pamiętać, że Megagrisevit nie jest 17-alfa-alkilowany, czyli przechodząc przez wątrobę, większość substancji aktywnej rozpadnie się w wątrobie.

Clostebol – typowe skutki uboczne

– pozytywne wyniki badań dopingowych u osób, które nie mają z dopingiem nic wspólnego (sprawa norweskiej biegaczki Therese Johaug): badania potwierdziły, że mężczyźni mogą przypadkowo „załapać doping” w wyniku współżycia seksualnego z kobietą stosującą krem z clostebolem, np. Trofodermin (długoterminowy metabolit clostebolu (M1) – był jednak w ilościach bliskich progowi wykrywalności).

– zmiana profilu lipidowego krwi

– zahamowanie produkcji testosteronu w jądrach, zablokowanie osi HPTA,

– wpływ na poziom LH i FSH (LH i FSH to hormony gonadotropowe, FSH występuje zarówno u kobiet jak i mężczyzn, natomiast LH, hormon luteinizujący, jest wydzielany przed owulacją).

Profil

(Octan Clostebol)

[4-chloro-androst-4-en-3-on, 17b-ol]

Temperatura topnienia: nie dotyczy

Skuteczna dawka:

  1. a) mężczyźni:

– wstrzykiwalna: 100 mg / dobę,

– doustna 100 – 200 mg / dobę

  1. b) kobiety: 50 – 75 mg tygodniowo

Aktywność: (do wstrzykiwania) 2 – 3 dni, (doustnie) 4 – 6 godzin

Dostępność: słaba

Podrabiany: rzadko

Czas detekcji: 3 miesiące

Stosunek anaboliczno / androgenny: 46 : 25

Zostaw komentarz