Libriol to egzotyczny anabolik rodem z Australii, dość  popularny w kręgach kulturystycznych. Jest produktem weterynaryjnym w wersji iniekcyjnej (wstrzykiwalnej), zawierającym krótkie estry związków nandrolon i metandriol.

Nandrolon jest jednym z najpopularniejszych sterydów, głównie z powodu swojej wszechstronności. Nadaje się do cyklów „łączenia” lub „cięcia”, do tego, jak na steroid jest bezpieczny. Stosunek anaboliczny (budowa mięśni) jest równy 125, co sprawia, że doskonale radzi sobie z dodawaniem mięśni beztłuszczowych. Nie jest przy tym  bardzo androgenny (cechy męskie), ma  stosunek androgeniczny jedynie 37. Nandrolon pomaga sportowcom na różne sposoby. Udowodniono, że poprawia wytrzymałość, zwiększa liczbę czerwonych krwinek i podkręca tempo uzupełniania glikogenu po wysiłku fizycznym. Nie można zapomnieć o jego zdolności do zmniejszania bólu stawów (zwiększa  syntezę kolagenu i podnosi zawartość minerałów w kościach). Dobrze radzi sobie z utratą tłuszczu pod skórą i w okolicy brzucha, a efekty w tym przypadku mocno zależą od dawki.

Nandrolon podnosi poziom agresji, a to może poprawić prędkość, jak i moc  Nandrolonu aromatyzuje nieznacznie, tak więc estrogenne efekty uboczne, takie jak ginekomastia, retencja wody i przyrost tłuszczu nie stanowią dużego zagrożenia. Minusy androgenne, takie jak powiększenie gruczołu krokowego, łysinie czy trądzik należą do rzadkości. Jest przy tym bezpieczny dla układu sercowo-naczyniowego i nie wpływa negatywnie na cholesterol. Ester nandrolonu, który występuje w Libriol jest estrem fenylopropionianowym. To zapewnia szybkie, wysokie stężenie hormonu w krwi utrzymujące się do czterech dni. Nandrolon ma wiele zalet, ale nie jest doskonały. Jego struktura chemiczna powoduje bezpośrednie działanie na progesteron, receptor żeńskiego hormonu płciowego. U osób ze skłonnościami może to prowadzić do powiększenia piersi.

Nie ma powodu do paniki, łatwo mogą zwalczyć to takie środki jak letrozol czy fulwestrant. Efektem ubocznym stosowania nandrolonu jest również podwyższony poziom prolaktyny (bromokryptyna i kabergolina są lekami, które aktywują receptor dopaminy w celu obniżenia prolaktyny). Jednym z możliwych problemów wynikających ze zwiększonej prolaktyny jest atrofia jąder (zmniejszenie).

Żeński hormon, HCG, który działa jak LH po wprowadzeniu do organizmu faceta, stosowany w czasie cyklu może temu zapobiec. Prawdopodobnie najgorszym z możliwych skutków ubocznych nandrolonu, jest zahamowanie naturalnej produkcji testosteronu, jedna 100 mg dawka nandrolonu powoduje pełne wyłączenie poziomów testosteronu. Ten stan, przed powrotem do normalnego poziomu utrzymuje się około miesiąca i może wywołać impotencję i brak libido.

Metandriol to drugi preparat w składzie Libriol. Dipropionian metylandrostenediolu jest bardzo słabym sterydem o stosunku anabolicznym androgennym 30 – 60 . Po metandriolu nie należy spodziewać się dużej siły czy przyrostu masy mięśniowej, ale ma kilka zalet. Jak wykazały badania hormon macierzysty – 5AD, pobudza działanie układu odpornościowego. Metandriol jest silniejszy niż 5AD, a to onacza też silniejsze działanie estrogenowe i ryzyko powiększenia piersi u mężczyzn (ginekomastia), przyrostu tłuszczu, retencji wody, utraty popędu seksualnego i zahamowania produkcji naturalnego testosteronu. Wykazano też, że metandriol podnosi ciśnienie krwi Jak by tego było mało sam metandriol wiąże się z receptorem estrogenu, bez żadnych modyfikacji w strukturze wywiera nieprzyjemne skutki uboczne. Jest to powód, dla którego wysoce estrogenny metandriol jest dodatkiem do innych steroidów, nie występuje w roli głównej. Wykazano także, że podwyższa ciśnienie krwi. Dobrą stroną jest natomiast to, że metandriol nie wpływa na lipidy. Tak więc zatkane naczynia krwionośne nie są tym czego należy się przy nim obawiać

Problem Libriolu w cyklu to słabe stężenie hormonu na ml. 30 mg fenylopropionianu nandrolonu i 40 mg dipropionianu metandriolu na ml, oznacza  konieczność wstrzyknięcia 14 – 20 cm3 na tydzień dla uzyskania zalecanego poziomu 400 – 600 mg nandrolonu na tydzień. To oznacza jednocześnie aż 560 – 800 mg wysoce estrogennego metandriolu. Niezalecane jest łączenie Libriol z wysoce aromatyzującymi lekami typu: dianabol, anadrol, testosteron enanthate lub cypionate.

Nandrolon fenylopropionian + dipropionian metylandrostenediolu (metandriol)

Baza nandrolonowa + ester fenylopropionianowy

Skuteczna dawka:

– (mężczyźni): 200 – 600 mgs / tydzień

– (kobiety): 50 – 100 mgs / tydzień

Aktywność: 15 dni

Czas detekcji Libriol: do 18 miesięcy

Difropionian metylandrostenediolu

Producent: Kilka Vet Cos

Skuteczna dawka:

– (mężczyźni): 350 mg tydzień.

– (kobiety): 25 mg na dzień.

Aktywność: 3 dni

Czas detekcji: 3 miesiące

Stosunek anaboliczny / androgenny: 30 – 60

Zostaw komentarz