MENT, (octan trestolonu, octan metylenotestestonu – nazwa chemiczna składnika aktywnego), stanowi doustną pochodną nandrolonu steroidowego. Doczekał się opinii super silnego środka, podobnego do nieistniejącego już Parabolanu. MENT, został opracowany w celu zastąpienia androgenów, ale  liczba zastosowań terapeutycznych jest znacznie szersza. Obejmuje m.in.: niewydolność jąder, terapie antykoncepcyjne, utratę masy kostnej, nowotwór gruczołu krokowego, łagodny przerost prostaty i kacheksję (zespół zaburzeń związanych z chorobą nowotworową, który cechuje znaczny spadek wagi ciała, proces ogólnego wyniszczenia organizmu). MENT stosowany jest także przy zaniku mięśni,  hipogonadyzmie pierwotnym (rodzaj zaburzenia, które polega na nieprawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego, a ściślej mówiąc niedoczynności gonad), w leczeniu łysienia oraz sarkopenii (pogorszenie sprawności fizycznej w następstwie utraty masy mięśniowej i obniżania funkcji mięśni).

Planem jest uwolnienie MENT w postaci doustnej i iniekcyjne, ale preparat nie jest obecnie dostępna jako lek na receptę.

Aby poznać cele MENT warto prześledzić profil Deca – Durabolin. Warto przy tym wiedzieć, że MENT cechuje znacznie krótszy okres półtrwania.

MENT, (octan trestolonu) stosowany jest w kulturystyce przez osoby, które chcą zwiększyć masę mięśniową w krótkim czasie, a także w sportach wyczynowych, gdzie podstawę stanowi siła i wytrzymałość. Zwykle stosuje się jedną lub dwie dawki na dobę i nie należy ich przekraczać. Trestolan przynosi świetne efekty w krótkim czasie – już po 3 miesiącach użytkownicy zauważają znaczną różnicę. Trzeba jednak położyć nacisk na te partie mięśni, które mają być wyrzeźbione. Wysiłek musi być rzeczywisty i bardzo intensywny. Użycie trestolonu  nieodłącznie wiąże się ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym, ponieważ niespożytkowana masa, która nie zostanie przekształcona w rzeźbę ciała, może doprowadzić do drastycznego rozrostu wszystkich tkanek w organizmie.

MENT aromatyzuje bardziej jak testosteron niż nandrolon. Informacje o efektach ubocznych MENT warto zaczerpnąć z profilu Propionian testosteronu.

MENT to anabolik wszechstronny, który może być używany z testosteronem dowolnego estru, takiego jak propionian, cypionian czy enanthate. Cykle cięcia z udziałem MENT mogą zawierać dowolne tradycyjne środki typu: Anavar, Primobolan, Oral Turinabol i Winstrol.

Cykle na masę również powinny być oparte na testosteronie, dobrze rokują związki: Dianabol, Halotestin, Anadrol, Trenbolon i Equipoise (nie jest natomiast zalecany stack z Deca, bo jest to związek podobny). Jest to krótki estr, więc powinno się go  stosować do 50 mg codziennie lub co drugi dzień.

Klasyfikacja

Skład chemiczny: 17 octan beta-hydroksy-7-alfa-metylo-4-en-3-onu

Producent: Schering / Bayer

Skuteczna dawka:

– mężczyźni: 10 mg – 50 / dobę

– kobiety: niezalecane

Okres półtrwania: około. 8 – 12 godzin

Czas detekcji: nieznany

Stosunek anaboliczno / androgenny: 2300 – 650

Zostaw komentarz